Pogoda jutro  Pogoda Poznań
-1 -5

Porwanie składu pociągu pod Legionowem! Skład był warty wiele milionów złotych

BS
czwartek, 14.09.2017 r.
godz. 13.04
BS | czwartek, 14.09.2017 r., godz. 13.04
Porwanie składu pociągu pod Legionowem! Skład był warty wiele milionów złotych
fot. Ecco Rail

W czwartek rano w Legionowie doszło do porwania pociągu towarowego, który przewoził kontenery o wartości wielu milionów złotych. Sprawcę porwania udało się już zatrzymać.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
0°C 1012 hPa
JUTRO
pogoda
-1°C 1016 hPa
POJUTRZE
pogoda
1°C 1021 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

O zdarzeniu poinformował branżowy portal Rynek Kolejowy. Z jego relacji wynika, że po godzinie czwartej rano napastnik wdarł się do lokomotywy składu oczekującego na stacji w rejonie Legionowa - Dyżurny komendy w Legionowie otrzymał o godzinie 4.20 informację, że do lokomotywy wdarł się napastnik. Wybił szybę, wszedł do środka i zagroził maszyniście, nakazując mu kontynuować jazdę - relacjonuje na łamach RK podkomisarz Emilia Kuligowska z miejscowej policji.

Okazało się, że porwany skład należy do spółki Ecco Rail i przewozi załadowane kontenery o wielomilionowej wartości. Maszynista uprowadzonego składu przejechał około półtora kilometra, następnie zatrzymał pociąg i przekazał napastnikowi, że dalej nie jedzie. Wówczas mężczyzna zbiegł z lokomotywy, a po chwili zatrzymała go powiadomiona o wszystkim policja - Podczas zatrzymania był bardzo agresywny - dodaje Kuligowska. 

Na razie nie są znane motywacje napastnika, a sprawę zbada powołana do tego celu komisja. Z informacji przekazanych przez przedstawiciela PKP PLK wynika, że zdarzenie nie miało wpływu na ruch kolejowy w rejonie Legionowa.