Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 2

MPK Poznań ma swoją aplikację na smartfony. Ale bez rozkładu jazdy

KaT
czwartek, 14.09.2017 r.
godz. 11.19
KaT | czwartek, 14.09.2017 r., godz. 11.19
MPK Poznań ma swoją aplikację na smartfony. Ale bez rozkładu jazdy

Poznańskie MPK właśnie uruchomiło swoją pierwszą aplikację na smartfony. MyMPK dostępna jest dla użytkowników telefonów z systemem Android. Co może zaskoczyć, nie ma w niej rozkładu jazdy. Ma służyć do informowania o nagłych zdarzeniach wpływających na komunikację miejską.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1010 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Pasażerowie poznańskiej komunikacji miejskiej mogą już ściągnąć na swoje smartfony aplikację MyMPK (obecnie dostępna jest tylko na Androida, nie wiadomo czy będzie też dostępna na iOS). Ma służyć przede wszystkim do informowania pasażerów o nagłych sytuacjach komunikacyjnych wpływających na rozkład jazdy autobusów i tramwajów. - Już od dwóch lat  komunikaty o takich zdarzeniach wysyłaliśmy do zainteresowanych za pomocą SMS. Usługa jest bezpłatna i wielu poznaniaków z powodzeniem z niej korzysta. Ale telefon komórkowy zostaje zastąpiony przez smartfona - tłumaczy MPK.

Zaskoczeniem dla wielu osób może być to, że w aplikacji nie ma rozkładu jazdy autobusów i tramwajów. - Na rynku jest wiele aplikacji, które zawierają informacje o rozkładzie jazdy MPK i ludzie się do nich przyzwyczaili. Nie chcemy konkurować z aplikacjami, które są dostępne na rynku od lat - mówi Iwona Gajdzińska z MPK. - Aplikacja to przede wszystkim droga dotarcia do pasażerów z informacją w sytuacjach nagłych. Dyżurny Nadzoru Ruchu będzie wprowadzać do systemu informacje o zmianach i będą one natychmiast trafiać do użytkowników aplikacji - dodaje.

MyMPK, poza zdarzeniami komunikacyjnymi, ma też zakładki dotyczące remontów na terenie Poznania czy wydarzeń w spółce. Jest też sonda z pytaniem o to, jak użytkownicy oceniają aplikację. Aplikację można pobrać TUTAJ.