Reklama
Reklama

Estkowskiego zakorkowana po zmianie programu sygnalizacji świetlnej?

fot. Michał
fot. Michał

Od wtorku na skrzyżowaniu ulic Garbary i Estkowskiego obowiązuje nowa organizacja ruchu i nowy program sygnalizacji świetlnej. Kierowcy skarżą się na ogromne korki od Śródki w stronę centrum.

- Informowali państwo kilka dni temu, że ZDM zmienia ustawienia sygnalizatorów u zbiegu Garbary/Estkowskiego. Od kilku dni jest permanentny korek na Wyszyńskiego od ronda Śródka Jechałem tam o 9.00 (czyli po porannym szczycie ) i była ta sama tragedia. Jechałem po południu - wracałem do domu do Śródmieścia i jest tragedia. Nie można nawet zjechać z ronda Śródka na Wyszyńskiego jak świeci się zielone. Jeżdżę tą trasą codziennie od kilku lat i nigdy nie było takich wielkich zatorów - napisał do nas w środę Michał.

Zarząd Dróg Miejskich przyznaje, że zmiany w rejonie skrzyżowania Garbary/Estkowskiego wprowadzono we wtorek. W czwartek ponownie kierowcy stoją tu w korkach. - Kierowcy nie mogą zawracać na ul. Małe Garbary, a piesi mają dłużej i częściej zielone światło. Dzięki temu poprawi się przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci przechodzących przez przejście przez ul. Estkowskiego na wysokości szkoły podstawowej. To rozwiązanie nie powinno znacząco wpłynąć na ruch samochodów - wyjaśnia Marcin Idczask z ZDM.

Z obserwacji drogowców wynika, że to nie zmiany na skrzyżowaniu spowodowały korki. - Środowe zatory na dojeździe do skrzyżowania to efekt wtorkowych utrudnień na ul. Dymka. Znaczna część kierowców, którzy we wtorek stali na ul. Dymka wybrała w środę przejazd ulicami Warszawską i Estkowskiego zamiast Dymka (Baraniaka), Jana Pawła II (lub Piotrowo), mostem świętego Rocha albo Jana Pawła II i Królowej Jadwigi - co wpłynęło na sytuację na wspomnianym skrzyżowaniu - dodaje Idczak.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
18.37 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro