Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 2

Estkowskiego zakorkowana po zmianie programu sygnalizacji świetlnej?

KaT
czwartek, 14.09.2017 r.
godz. 08.32
KaT | czwartek, 14.09.2017 r., godz. 08.32
Estkowskiego zakorkowana po zmianie programu sygnalizacji świetlnej?
fot. Michał

Od wtorku na skrzyżowaniu ulic Garbary i Estkowskiego obowiązuje nowa organizacja ruchu i nowy program sygnalizacji świetlnej. Kierowcy skarżą się na ogromne korki od Śródki w stronę centrum.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1010 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

- Informowali państwo kilka dni temu, że ZDM zmienia ustawienia sygnalizatorów u zbiegu Garbary/Estkowskiego. Od kilku dni jest permanentny korek na Wyszyńskiego od ronda Śródka Jechałem tam o 9.00 (czyli po porannym szczycie ) i była ta sama tragedia. Jechałem po południu - wracałem do domu do Śródmieścia i jest tragedia. Nie można nawet zjechać z ronda Śródka na Wyszyńskiego jak świeci się zielone. Jeżdżę tą trasą codziennie od kilku lat i nigdy nie było takich wielkich zatorów - napisał do nas w środę Michał.

Zarząd Dróg Miejskich przyznaje, że zmiany w rejonie skrzyżowania Garbary/Estkowskiego wprowadzono we wtorek. W czwartek ponownie kierowcy stoją tu w korkach. - Kierowcy nie mogą zawracać na ul. Małe Garbary, a piesi mają dłużej i częściej zielone światło. Dzięki temu poprawi się przede wszystkim bezpieczeństwo dzieci przechodzących przez przejście przez ul. Estkowskiego na wysokości szkoły podstawowej. 
To rozwiązanie nie powinno znacząco wpłynąć na ruch samochodów - wyjaśnia Marcin Idczask z ZDM.

Z obserwacji drogowców wynika, że to nie zmiany na skrzyżowaniu spowodowały korki. - Środowe zatory na dojeździe do skrzyżowania to efekt wtorkowych utrudnień na ul. Dymka. Znaczna część kierowców, którzy we wtorek stali na ul. Dymka wybrała w środę przejazd ulicami Warszawską i Estkowskiego zamiast Dymka (Baraniaka), Jana Pawła II (lub Piotrowo), mostem świętego Rocha albo Jana Pawła II i Królowej Jadwigi – co wpłynęło na sytuację na wspomnianym skrzyżowaniu - dodaje Idczak.