Reklama

W sobotę poznaniacy będą sprzątać tereny nad Wartą

W najbliższą sobotę odbędzie się akcja "Sprzątanie Warty". Włodarze miasta zachęcają wszystkich mieszkańców do wspólnego sprzątania, a swój udział w akcji zapowiedział już Jacek Jaśkowiak.

Tereny nadwarciańskie od kilku lat są jednym z najpopularniejszych terenów rekreacyjnych, a w sezonie letnim korzystają z nich tysiące poznaniaków. Teraz władze miasta zapraszają poznaniaków do wspólnego sprzątania - Dzięki sporym inwestycjom tereny nad Wartą ciągle zyskują na atrakcyjności, więc przyciągają coraz więcej poznaniaków - mówi Jacek Jaśkowiak i dodaje - Chcielibyśmy, by zawsze było tam czysto. Musimy się wszyscy starać, bo to wspólna przestrzeń publiczna. Zapewniamy dogodne możliwości posprzątania po sobie, a firma sprzątająca pracuje de facto cały czas. W tym sezonie wywiozła stąd niemal 32 tony śmieci. To pokazuje skalę problemu. Akcje takie jak "Trzymaj czystą Wartę" czy wspólne sprzątanie uświadamiają nam, że czystość terenów nadrzecznych w dużej mierze zależy od nas samych.

Najbliższe "Sprzątanie Warty" rozpocznie się w sobotę o godzinie 10:00 w rejonie Plaży Miejskiej Chwaliszewo - Na wolontariuszy czekać będą worki i rękawice. Przewidzieliśmy też quiz ekologiczny dla uczestników akcji. Każdy, kto odda pełny worek ze śmieciami, będzie mógł odpowiedzieć na pytanie konkursowe i zyskać żeton. Kto uzbiera ich najwięcej, zdobędzie nagrodę - wyjaśnia Grzegorz Kamiński, dyrektor Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta. Na zwycięzców quizy będą czekały kamery sportowe. Sprzątający mogą też liczyć na poczęstunek.

Co ciekawe w tym roku do akcji włączają się też podpoznańskie gminy. Zbiórki odbędą się między innymi w Puszczykowie, Luboniu i Obornikach.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
14℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.37 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro