Reklama
Reklama

Młody mężczyzna podejrzewany o gwałt trafił do aresztu

zdj. ilustracyjne | fot. policja
zdj. ilustracyjne | fot. policja

Policjanci z Gostynia zatrzymali 29-letniego mężczyzne, który miał zgwałcić swoją 28-letnią znajomą. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Do gwałtu miało dojść 9 września w jednym z mieszkań na terenie Gostynia, a informacje o podejrzeniu gwałtu policji przekazali pracownicy szpitala, do którego zgłosiła się 28-letnia kobieta. Pacjentka miała opowiedzieć lekarzom, że została chwilę wcześniej zgwałcona. Policja i prokuratura na razie nie ujawniają wielu szczegółów, ale z informacji uzyskanych przez portal Gostyń 24 wynika, że kobieta umówiła się ze znajomym, którego od dawna nie widziała. Do spotkania doszło w mieszkaniu na terenie miasta i wówczas doszło do gwałtu -Nie będę podawał w jakich okolicznościach konkretnie i jaką jest wersję zdarzenia przedstawiła pokrzywdzona i podejrzany. Te wersje różnią się - wyjaśnia w rozmowie z lokalnym portalem prokurator Jacek Masztalerz.

Mimo rozbieżności w zeznaniach mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut doprowadzenia do obcowania płciowego, a sąd zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu -Sąd argumentował to istniejącą obawą matactwa oraz surowością grożącej kary - podsumowuje Masztalerz.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro