Reklama

Polanka: powstają nowe mieszkania

fot. Materiały inwestora
fot. Materiały inwestora

W drugiej połowie 2020 roku ukończona ma zostać budowa nowego budynku mieszkalnego w rejonie ulic Sowiej w Poznaniu.

Jak informuje portal projektinwestor.pl, prace rozpoczęły się w ostatnich dniach. Projekt Kórnicka zakłada powstanie bloku o siedmiu kondygnacjach naziemnych wraz z podziemną halą garażową. Znajdzie się tu 185 mieszkań o powierzchni od 32 do 110 metrów kwadratowych. Będą to kawalerki, mieszkania 2- oraz 3-pokojowe. Każde z nich ma mieć balkon, taras lub ogródek.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA


W projekcie założono dodatkowe miejsca parkingowe przy budynku, a także przestrzeń dla mieszkańców, która zostanie zaaranżowana przez dewelopera. Co ciekawe, deweloper jest zobowiązany do wybudowania nowej drogi - dojazdu do inwestycji od strony ulicy Katowickiej. Stanie się ona później drogą miejską.

Osiedle docelowo ma się składać z trzech budynków. Pierwszy z nich ma być ukończony w drugiej połowie 2020 roku. Inwestorem, wykonawcą i autorem projektu jest firma Jakon.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro