Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 2

Dwa tragiczne wypadki w Wielkopolsce: nie żyją dwie osoby

KaT
środa, 13.09.2017 r.
godz. 13.02
KaT | środa, 13.09.2017 r., godz. 13.02
Dwa tragiczne wypadki w Wielkopolsce: nie żyją dwie osoby
Wypadek w Chodybkach - fot. Policja

We wtorkowy wieczór na wielkopolskich drogach doszło do dwóch tragicznych wypadków. W jednym zginął motocyklista, w drugim kierowca samochodu.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1010 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Do pierwszego wypadku doszło około 18.00 w Chodybkach na terenie powiatu kaliskiego. - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem marki Honda nie zachował należytej odległości za pojazdem poprzedzającym i najechał na tył innego jednośladu. W wyniku zderzenia pojazdów kierowca Suzuki nie odniósł poważniejszych obrażeń, natomiast 27-letni kierowca Hondy został przewieziony do kaliskiego szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi - informuje Anna Jaworska-Wojnicz z kaliskiej policji. 27-latek zmarł w szpitalu. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci.

Około 22.00 doszło do drugiego wypadku. Tym razem na drodze krajowej nr 5 pod Kościanem. 19-latek prowadzący Citroena uderzył w przydrożne drzewo. Po dojechaniu na miejsce strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu, by uwolnić mężczyznę z pojazdu. 19-latek nie przeżył wypadku. I w tym przypadku okoliczności wypadku wyjaśnia policja.