Pogoda jutro  Pogoda Poznań
12 6

Rusza sezon grzewczy: pierwsza ofiara czadu

KaT
środa, 13.09.2017 r.
godz. 10.02
KaT | środa, 13.09.2017 r., godz. 10.02
Rusza sezon grzewczy: pierwsza ofiara czadu

Sezon grzewczy dopiero się rozpoczyna, a w Krotoszynie już doszło do śmiertelnego zatrucia tlenkiem węgla.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1010 hPa
JUTRO
pogoda
12°C 1012 hPa
POJUTRZE
pogoda
11°C 1009 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

W niedzielę pisaliśmy o podtruciu tlenkiem węgla w mieszkaniu przy ulicy Umińskiego w Poznaniu. Na szczęście służby pojawiły się na miejscu w odpowiednim momencie, a poszkodowani trafili do szpitala na obserwację.


Do zatrucia tlenkiem węgla doszło też we wtorek w Krotoszynie. W mieszkaniu przy Al. Powstańców Wielkopolskich odnaleziono ciało 78-latka. Na miejsce wezwano strażaków, którzy używając specjalistycznego sprzętu stwierdzili obecność tlenku węgla w pomieszczeniach. Osoby przebywające w mieszkaniu musiały je opuścić - byli to m.in. pracownicy karetki pogotowia. Wstępnie ustalono, że tlenek węgla ulatniał się z pieca kaflowego. Okoliczności śmierci mężczyzny badają policjanci i prokuratura.

Wraz ze zbliżającym się sezonem grzewczym, warto przypomnieć sobie jak ustrzec się przed zatruciem tlenkiem węgla. Przede wszystkim sprawdzać instalacje - wentylacyjne i kominowe. Nie wolno też zatykać kratek wentylacyjnych w mieszkaniach i koniecznie trzeba wietrzyć pomieszczenia. Życie uratować nam może czujka czadu, która kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych, a alarmuje nas w momencie, gdy w pomieszczeniu stężenie tlenku węgla niebezpiecznie wzrasta.