Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 2

Kolejna rozprawa Adama Z.: sąd przesłucha pięć osób

KaT
środa, 13.09.2017 r.
godz. 07.07
KaT | środa, 13.09.2017 r., godz. 07.07
Kolejna rozprawa Adama Z.: sąd przesłucha pięć osób
Odtworzenie przebiegu zdarzenia nad brzegiem Warty - fot. Włodzimierz Hoppel

W środę, po wakacyjnej przerwie, wznowiony zostanie proces Adama Z. w sprawie zabójstwa Ewy Tylman.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1010 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Przed sądem będzie dziś zeznawać pięć osób. Jedna z nich to pracownik Aresztu Śledczego w Poznaniu, w którym przebywał Adam Z. Mężczyzna ma wyjaśnić czy Z. mógł spotkać się na spacerze w areszcie z Kacprem Ch. Ch., który sam odsiaduje wyrok za zabójstwo twierdzi, że Adam Z. w rozmowie z nim przyznał się do zabicia Ewy Tylman.

Cztery kolejne osoby, które wystąpią przed sądem w charakterze świadków to uczestnicy imprezy firmowej, po której zaginęła Tylman.

Na początku czerwca odbyła się ostatnia przed wakacjami rozprawa w sprawie zabójstwa kobiety. To właśnie wtedy jednym z przesłuchiwanych był Krzysztof Rutkowski, który spóźnił się do sądu. Z protokołów odczytanych na sądowej sali można było się dowiedzieć, że Rutkowski podejrzewał brata Ewy Tylman, Piotra, o udział w zniknięciu kobiety. Piotr Tylman po zakończeniu rozprawy przyznał, że zatrudnienie Rutkowskiego było największym błędem.

Przypomnijmy, że Adam Z. oskarżony jest o zabójstwo Ewy Tylman z zamiarem ewentualnym. Wypuszczono go z aresztu, co może się przekładać na zmianę kwalifikacji jego czynu na nieudzielenie pomocy.