Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 2

WTKKF chce zbudować halę sportową na Winogradach

BS
wtorek, 12.09.2017 r.
godz. 19.00
BS | wtorek, 12.09.2017 r., godz. 19.00
WTKKF chce zbudować halę sportową na Winogradach
fot. Jan Gładysiak/Biuletyn Miejski

Wielkopolskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej obchodzi w tym roku 60-lecie istnienia, a jego działacze planują budowę hali sportowej na terenach przy ulicy Mieszka I.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1010 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Obiekty WTKKF przy ulicy Mieszka I czasy świetności mają dawno za sobą, ale organizacja chciałaby poprawić jakość infrastruktury i wybudować w tym miejscu dużą halę sportową. Obiekt miałby powstać na terenie istniejących boisk ze sztuczną nawierzchnią i kortów tenisowych, a pomieściłby boiska do footsalu, squasha oraz kryte korty tenisowe. Obok niego powstałoby boisko zewnętrzne oraz odkryte korty tenisowe.

Szacunkowy koszt inwestycji to ponad dziesięć milionów złotych, a środki miałyby pochodzić ze sprzedaży 2ha z obecnych 5ha terenów zajmowanych przez klub i użytkowanych na zasadzie użytkowania wieczystego. Na sprzedanym terenie miałoby powstać siedem bloków mieszkalnych, ale problemem jest studium dla tego terenu, które nie pozwala na taką inwestycję. Według przeciwników projektu teren ten położony jest w obszarze klina zieleni, a miasto już wcześniej odmówiło zgody na rozbudowę położonego w pobliżu hotelu Vivaldi. 

Sprawą zajęli się radni z Komisji Kultury Fizycznej i Turystki, którzy obiecali, że przyjrzą się sprawie - Z naszej strony nie odrzucamy na wstępie tej zaproponowanej koncepcji. Trzeba to dokładnie przedyskutować - powiedział radny Marek Sternalski, a Lidia Dudziak stwierdziła, że jeśli miasto nie zgodzi się na sprzedaż terenów, to powinno sfinansować budowę z własnych środków.