Reklama
Reklama

Mieszkańcy ratajskiego osiedla walczą o agencję banku PKO BP

zdj. ilustracyjne | fot. mat. prasowe PKO BP
zdj. ilustracyjne | fot. mat. prasowe PKO BP

W związku z optymalizacją sieci agencji banku PKO BP zlikwidowana ma być placówka na os. Piastowskim. Przeciwko temu protestują mieszkańcy, którzy zbierają podpisy pod petycją o pozostawienie agencji.

O walce mieszkańców os. Piastowskiego donosi Ratajska Telewizja Kablowa. Agencja mieści się w pawilonach na os. Piastowskim 76 i zdanie mieszkańców jest często odwiedzana przez mieszkańców, którzy protestują przeciwko jej likwidacji -Mamy około 650 podpisów. Sprzeciwiamy się likwidacji tej agencji, bo jest to już ostatnia agencja tego banku na os. Piastowskim. Jest to osiedle, gdzie mieszka bardzo wielu starszych ludzi, chodzą o balkonikach czy kulach. Będzie to dla nich problem udać się do kolejnej placówki 600m dalej - mówi w rozmowie z RTK Henryk Piotrowski, właściciel sklepu "Bucik", w którym zbierane są podpisy pod protestem.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Bank wyjaśnia, że likwidacja placówki jest częścią większej optymalizacji prowadzonej przez bank -Zaplanowana optymalizacja agencji PKO Banku Polskiego na os. Piastowskim 76 w Poznaniu jest wynikiem systematycznie prowadzonych analiz w zakresie lokalizacji placówek własnych banku oraz partnerskich, uwzględniających otoczenie rynkowe i jego potencjał biznesowy niezbędny dla dalszego rozwoju działalności placówek. [...] Działania te wpisują się w strategię Banku, która zakłada m.in. dostosowanie sieci do zmieniających się potrzeb klientów, którzy w coraz większym stopniu korzystają z alternatywnych form kontaktu z nami np. przez Internet [...] - czytamy w komunikacie.

Przedstawiciele banku zachęcają mieszkańców os. Piastowskiego do korzystania z placówek na os. Powstań Narodowych 32 oraz ulicach Krzywoustego 7 i Zamenhofa 133 -Dla mnie jest to odległość nie do pokonania. Chodzę o kuli, nie dojdę do osiedla Powstań Narodowych bez pomocy. Chyba nie będę w ogóle płacić rachunków - komentuje jedna z mieszkanek.

Na razie nie wiadomo, jaka będzie ostateczna decyzja banku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro