Reklama

Matyi: ruszyła budowa drugiej części przejścia dla pieszych

fot. Miłosz Kosicki
fot. Miłosz Kosicki

Zgodnie z zapowiedziami rozpoczęła się budowa drugiej części przejścia dla pieszych na ulicy Matyi, przy dworcu Poznań Główny. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami.

W ramach prac, które będą kosztować milion złotych, powstanie nie tylko "zebra" na północnej jezdni ulicy Matyi, ale też sygnalizacja świetlna, droga rowerowa, zmodernizowany zostanie chodnik.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Ze względu na roboty, które już się rozpoczęły, w tym rejonie trzeba się liczyć z utrudnieniami. Mają potrwać do 8 października, a będą polegać na zwężaniu jezdni północnej ulicy Matyi (w kierunku mostu Dworcowego). - Stale przejezdne będą dwa pasy jezdni z możliwymi krótkotrwałymi utrudnieniami. Na południowej nitce ulicy Matyi (od mostu Dworcowego w kierunku centrum) również będą prowadzone prace budowlane, jednak w znacznie mniejszym zakresie - nastąpi montaż drogowej bariery ochronnej. Inwestycja realizowana będzie w większości czasu poza godzinami szczytu - zapowiada Zarząd Dróg Miejskich.

Przypomnijmy, że inwestycja będzie kosztować milion złotych. Wykonawcą jest Infrakom.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
42.46 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro