Reklama

Starszy mężczyzna znęcał się nad kotem, aż ten przestał się ruszać

zdj. ilustracyjne | fot. werci werci/freeimages.com

W weekend policjanci zostali poinformowani o starszym mężczyźnie, który na terenie posesji w gminie Gostyń znęca się nad kotem. Za swoje postępowanie mężczyzna stanie przed sądem, grozi mu kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

Informacje o mężczyźnie znęcającym się nad kotem dotarły do gostyńskich policjantów w minioną sobotę -Na miejscu zdarzenia policjanci potwierdzili treść zgłoszenia. Świadkowie wskazali również miejsce, w którym leżał skatowany kot. Zakrwawione zwierzę jeszcze oddychało, lecz nie było wstanie się ruszać. Wezwany lekarz weterynarii określił stan zwierzęcia jako ciężki i zabrał go do lecznicy - relacjonuje Sebastian Myszkiewicz, oficer prasowy miejscowej policji i dodaje -Mężczyzna podejrzewany o dokonanie tego czynu to 71-letni mieszkaniec gminy Gostyń. W chwili zdarzenia był w stanie po użyciu alkoholu. W rozmowie z policjantami przyznał się, że trzykrotnie uderzył kota kijem, a gdy zwierzę przestało się ruszać wrócił do domu. Za swoje postępowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
14.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro