Reklama
Reklama

Za tydzień rozpocznie się remont na ulicy Dąbrowskiego

fot. Sławek Wąchała

Już w miniony piątek informowaliśmy, że jeszcze we wrześniu rozpocznie się remont torowiska na ulicy Dąbrowskiego. Już dziś wiadomo, że prace rozpoczną się 18 września.

Prace na ulicy Dąbrowskiego rozpoczną się 18 września i potrwają około dwóch miesięcy -Prace będą wykonywane w dwóch zasadniczych etapach tj. po jednym torze tak aby utrzymać przejezdność ul. Dąbrowskiego w kierunku Ogrodów. Wykonamy wymianę całej konstrukcji torowiska od ul. Prusa do ul. Mickiewicza (podsypka tłuczniowa, podkłady, szyny), a nawierzchnia torowiska zostanie odtworzona w masie bitumicznej (...) Będziemy również prowadzić prace sieciowe. Wymienimy drut jezdny, osprzęt i postawimy nowe słupy trakcyjne - informuje MPK Poznań, które jednocześnie wyjaśnia, że przeprowadzenie remontu jest niezbędne, bo torowisko na ulicy Dąbrowskiego nie przeszło generalnego remontu od momentu powstania w latach sześćdziesiątych.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Wiosenne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania. Do 1 marca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
12.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro