Reklama

Imieniny ulicy Święty Marcin z przebudową w tle: pierwszy raz korowód pójdzie od Kaponiery

fot. Andrzej Trzmiel
fot. Andrzej Trzmiel

11 listopada w Poznaniu odbywają się imieniny ulicy Święty Marcin. W tym roku, ze względu na przebudowę fragmentu trasy, pojawia się pytanie czy impreza w ogóle się odbędzie.

Interpelację w tej sprawie przygotował radny PiS Mateusz Rozmiarek. - Czy coroczny przemarsz Świętego Marcina (z okazji imienin ulicy) będzie w tym roku odwołany, czy będzie on przebiegał inną trasą - dopytuje Rozmiarek. - Obecnie ulica nie nadaję się do przeprowadzenia tej unikatowej i bardzo popularnej imprezy. Byłoby bardzo dużą szkodą dla miasta, gdyby w tym roku impreza się nie odbyła - dodaje.

Organizatorem imienin Świętego Marcina jest Centrum Kultury Zamek. - Możemy uspokoić wszystkich mieszkańców, bo imieniny się odbędą - mówi Martyna Łokuciejewska, rzeczniczka Zamku. - Już się do nich przygotowujemy. Ze względu na przebudowę ulicy, pierwszy raz korowód przejdzie od Kaponiery do Zamku. Zmieni się też lokalizacja kiermaszu, na którym można kupić świętomarcińskie rogale. Tym razem kiermasz pojawi się na al. Niepodległości między Święty Marcinem i ul. Fredry. Oczywiście będzie też koncert, ale szczegóły zdradzimy wkrótce - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest dziś kolejne ostrzeżenie IMGW!
24℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.58 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro