Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 2

57 osób zatruło się ciastem w szkole. Będzie kara dla autorki wypieków

KaT
poniedziałek, 11.09.2017 r.
godz. 09.51
KaT | poniedziałek, 11.09.2017 r., godz. 09.51
57 osób zatruło się ciastem w szkole. Będzie kara dla autorki wypieków
fot. Constantinos M. Demetriadis / freeimages.com

Jesienią ubiegłego roku pisaliśmy o masowym zatruciu w Gimnazjum nr 1 w Ostrowie Wielkopolskim. Uczniowie i dorośli jedli tam ciasto przygotowane na zamówienie rodziców dzieci. Sprawa będzie mieć swój finał w sądzie.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1010 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Sytuacja miała miejsce w trakcie ślubowania gimnazjalistów z pierwszej klasy. Po oficjalnej części zaplanowano niewielką uroczystość z ciastkiem w roli głównej. Torty zamówiła Rada Rodziców. Niestety po ich zjedzeniu zaczęły się pojawiać dolegliwości. Okazało się, że to salmonella.

Dziś już wiadomo, że ciastem zatruło się 57 osób - uczniowie oraz dorośli. - Prokurator przedstawił kobiecie zarzut nieumyślnego wprowadzenia w wyniku nie przestrzegania zasad higieny i nie posiadania odpowiednich warunków do przechowywania szkodliwych dla zdrowia człowieka środków spożywczych w postaci 4 tortów, które następnie zostały sprzedane przez nią rodzicom uczniów gimnazjum i spożyte podczas uroczystości ślubowania - mówi Maciej Meler, rzecznik ostrowskiej prokuratury.

Ostatecznie kobieta, która przygotowała torty, odpowie za „wyprodukowanie i wprowadzenie do obrotu środków spożywczych szkodliwych dla zdrowia lub życia człowieka”. Grozi jej za to kara grzywny, ograniczenia wolności lub więzienia. - Przesłuchana w charakterze podejrzanej przyznała się do zarzucanych jej czynów i złożyła wyjaśnienia, które pozostały w korelacji z pozostałym zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym - dodaje.

Prokurator skierował do sądu wniosek o wymierzenie kobiecie kary grzywny w wysokości 2000 złotych, a także zobowiązał ją do pokrycia kosztów postępowania.