Reklama
Reklama

Ruszył proces w sprawie znieważenia ciała Ewy Tylman: robili zdjęcia, bo "od ciała odpadła stopa"

fot.  Andrzej Borowiak / archiwum
fot. Andrzej Borowiak / archiwum

W poniedziałek w Sądzie Rejonowym Poznań Grunwald rozpoczyna się proces w sprawie znieważenia zwłok Ewy Tylman.

Gdy w lipcu ubiegłego roku w Warcie odnaleziono ciało Ewy Tylman, zostało ono przewiezione przez firmę pogrzebową do Zakładu Medycyny Sądowej. Z ustaleń śledczych wynika, że pracownicy tej firmy otworzyli worek z ciałem kobiety, dotykali zwłok i robili sobie z nimi zdjęcia. Jeden z pracowników robił sobie nawet selfie z ciałem. Wszystko nagrał monitoring zamontowany w Zakładzie.

Ustalono, że mężczyźni nie mieli uprawnień do otwierania worka ze zwłokami. Dodatkowo okazało się, że jedno ze zdjęć zrobionych smartfonem zostało wysłane do kolegi jednego z mężczyzn. Robert K. nie przyznał się do zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Jego współpracownik Mariusz P. przyznał się i wyraził żal. Złożył też wyjaśnienia. Mężczyźni będą odpowiadać za znieważenie zwłok, za co grozi im do 2 lat więzienia.

Choć proces miał ruszyć na początku lipca, rozprawa została odroczona ze względu na zmianę obrońcy jednego z oskarżonych. Sąd wyznaczył nowy termin rozprawy na początek września. Proces rozpoczyna się w poniedziałek o godzinie 9.00.

Przypomnijmy, że proces Adama Z., który jest oskarżony o zabójstwo Ewy Tylman z zamiarem ewentualnym, wciąż trwa. Mężczyzna początkowo przebywał w areszcie, ale decyzją sądu (rozważana jest zmiana kwalifikacji czynu na nieudzielenie pomocy) wyszedł na wolność i odpowiada z wolnej stopy. Kolejna rozprawa w tej sprawie już w środę.

  • Aktualizacja
    poniedziałek, 11.09.2017 r., godz. 10.46
    Aktualizacja
    poniedziałek, 11.09.2017 r., godz. 10.46
    Mężczyźni chcą dobrowolnie poddać się karze grzywny w wysokości 10 tysięcy złotych, do czego przychylił się sąd. Wyrok ma zostać ogłoszony 25 września. W trakcie pierwszej rozprawy oskarżeni tłumaczyli, że zdjęcia miały służyć udokumentowaniu incydentu do jakiego doszło - od ciała miała odpaść stopa. Zdjęcia miały udowodnić, że pracownicy nie ponosili za to winy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro