Reklama

Pierwsze wagony wyremontowane w Cegielskim trafiły do PKP Intercity

fot. H. Cegielski
fot. H. Cegielski

Pod koniec sierpnia poznańskie zakłady H. Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych, przekazały do PKP Intercity cztery pierwsze zmodernizowane wagony. Cegielski tym samym wyprzedził założony harmonogram.

30 grudnia 2016 roku do Cegielskiego, który zwyciężył w przetargu na modernizację 22 wagonów PKP Intercity, otrzymał pojazdy przeznaczone do remontu. Pierwsze wagony po remoncie już zostały przekazane przewoźnikowi. - Przed nami kolejne wyzwania i kolejne wagony, które będą sukcesywnie przekazywane PKP Intercity w nadchodzących tygodniach. Musimy wykazać, że FPS jest wiarygodnym modernizatorem i dostawcą taboru szynowego w Polsce - tłumaczy Hubert Stępniewicz, prezes H. Cegielski.

Modernizacja jednego wagonu kosztuje około 3,5 mln złotych i obejmuje m.in. wyposażenie w klimatyzację, wygodne fotele, Wi-Fi, informację pasażerską, monitoring oraz nowoczesne toalety. - Pojazdy posiadają także nowoczesne systemy diagnostyczne ułatwiające ich eksploatacje przez przewoźnika. Pojazdy mogą być eksploatowane zarówno w ruchu krajowym, jak i międzynarodowym - dodaje H. Cegielski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
40.73 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro