Bike Challenge: znamy zwycięzców na poszczególnych dystansach

W niedzielę na ulicach stolicy Wielkopolski i jej okolic odbył się wyścig kolarski Skoda Poznań Bike Challenge.

W sobotniej, 16-kilometrowej jeździe na czas najszybszy był lublinianin Piotr Klin (00:19:37,12), który wyprzedził Jana Szymańskiego z Poznania i Mirosława Wójcika z Katowic. Wśród pań zwyciężyła Joanna Skutkiewicz.

29 minut, 20 sekund i 33 setne sekundy zajęło Piotrowi Iwanowskiemu pokonanie dystansu 18-kilometrowego. Podium uzupełnili Artur Zawisza (Poznań) i Tomasz Kaszyński. Najlepszą z kobiet okazała się 16-letnia Łucja Ferchmin z Poznania.

W rywalizacji na 50 kilometrów triumfował Damian Miela (1:02:43,70). Tuż za nim uplasowali się Piotr Lis i Maciej Chmielelewski. Pierwszą kobietą na mecie była Monika Szotowicz (1:06:06,61).

Na najdłuższym, 120-kilometrowym dystansie triumfował Ukrainiec Taras Dubynets z czasem 2:48:26,82, który wyprzedził Adriana Jacha i Ivo Vilumovsa z Łotwy. Najszybszą z pań była Agnieszka Sikora.