Pogoda jutro  Pogoda Poznań
8 2
zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
10°C 1009 hPa
JUTRO
pogoda
8°C 1010 hPa
POJUTRZE
pogoda
7°C 1012 hPa
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Rowerzyści opanowali miasto „wygrali wojnę z setkami, bądź tysiącami poznaniaków”

j
niedziela, 10.09.2017 r.
godz. 13.32
j | niedziela, 10.09.2017 r., godz. 13.32
Rowerzyści opanowali miasto „wygrali wojnę z setkami, bądź tysiącami poznaniaków”
fot. Maciej

Jak już wcześniej informowaliśmy w niedzielę od rana obywa się Skoda Poznań Bike Challenge. W wyścigu, który odbywa się na kilku dystansach bierze udział kilka tysięcy osób. Nie wszyscy są jednak zadowoleni. Kierowcy stoją w korkach.

Duże imprezy sportowe – biegowe, czy kolarskie, które kilka razy w roku odbywają się na poznańskich ulicach powodując utrudnienia w ruchu zawsze budzą sporo emocji. Nie chodzi o emocje biorących w nich udział zawodników, ale też mieszkańców, którzy w takich dniach jak dziś muszą się liczyć z utrudnieniami. Na sytuację w mieście narzekają głównie kierowcy, którzy od rana kontaktując się z nami pytają o bieżącą sytuację na poznańskich ulicach oraz narzekają na korki. Tym razem znów rowerzyści wygrali wojnę z setkami bądź tysiącami poznaniaków, którzy wbrew ideologii rowerowo-mafijnej powinni siedzieć w domu, a niestety nie mogli tego zrobić. Bitwa wygrana ale wojny nie wygracie – napisał do nas Maciej.

Z utrudnieniami muszą się też liczyć pasażerowie komunikacji miejskiej. Część autobusów zgodnie z zapowiedziami zmieniła trasy, inne nie jeżdżą zgodnie z rozkładem. Od rana odbieramy telefony od pasażerów, którzy nie są zadowoleni z tej sytuacji. Pasażerowie muszą dziś nieco dłużej niż zwykle oczekiwać na autobusy. Zdarzały się nawet opóźnienia do 40 minut – mówi kierownik ruchu CNR MPK. Sytuacja z opóźnieniami tramwajów już się ustabilizowała, od rana był z tym problem, a teraz można powiedzieć, że pojazdy jeżdżą już zgodnie z czasem podanym na rozkładach – dodaje.

Przypominamy, że informacje o utrudnieniach można znaleźć tutaj. Uruchomiona została też specjalna infolinia o zmianach w organizacji ruchu na czas wyścigu. Informacje na temat utrudnień można uzyskać dzwoniąc pod numer 575059708.