Reklama
Reklama

Tajemniczy incydent na Łazarzu. Policja przesłuchała świadków

fot. Google Maps
fot. Google Maps

W czwartek pisaliśmy o tajemniczym incydencie, do której miało dojść w nocy z wtorku na środę. Z informacji krążących wśród mieszkańców wynikało, że mogło dojść do porwania. Policja po przesłuchaniu świadków odrzuca taką wersję wydarzeń.

Przypomnijmy, że informacje o zajściu pojawiły się w Internecie w środę. Część mieszkańców Łazarza twierdziła, że w pobliżu skrzyżowania ulic Calliera i Łukaszewicza doszło do porwania młodej kobiety. Piotr Garstka z wielkopolskiej policji informował wówczas, że policja podjęła rzeczywiście taką interwencję, ale nie udało się namierzyć uczestników zdarzenia oraz nie odebrano zgłoszenia o żadnym porwaniu.

W sobotę Głos Wielkopolski poinformował, że przesłuchano już mieszkańców, którzy mieli być świadkami zdarzenia. Na podstawie ich relacji uznano, że uczestnicy zdarzenia mogli być pod wpływem alkoholu, a w samochodzie doszło między nimi do sprzeczki. Do policji w dalszym ciągu nie wpłynęło zgłoszenie o porwaniu na terenie Poznania.

Policjanci nadal podejmują próby wyjaśnienia dokładnego przebiegu i przyczyn zajścia i poszukują osób mających wiedzę na temat zdarzenia. Poszukiwane są zwłaszcza dwie kobiety -Pierwsza z nich w wieku około 28-34 lata, szczupłej budowy ciała, jasnej karnacji, włosy ciemne, długie do ramion, splątane w kitkę. Po prawej stronie głowy (być może po lewej również) jej włosy są bardzo krótko ścięte (wygolone). Kobieta ubrana w ciemną kurtkę z kapturem, ciemne długie spodnie, buty niskie ciemnego koloru, przez ramię przewieszona torba jasnego koloru z dużym kolorowym nadrukiem. Drugi świadek, który może mieć informację o zdarzeniu, to kobieta w wieku około 28-34 lata, szczupłej budowy ciała, opalonej karnacji, włosy koloru brąz/rude splecione w koka, ubrana w kurtkę zieloną/szarą z kapturem, spodnie długie koloru ciemnego, torba przewieszona przez ramię z ciemnym paskiem. Opisane wyżej kobiety, 5 września br. o godz. 23:27 dokonywały zakupów w sklepie Lewiatan mieszczącym się na zbiegu ul. Hetmańska/Głogowska, skąd wyszły o godz. 23:35 i udały się w kierunku poznańskiej dzielnicy Łazarz - informuje Maciej Święcichowski z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Informacje można przekazywać pod numerem61 84 156 13.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda w Wielkopolsce. Strażacy odebrali już ponad 140 zgłoszeń
25℃
14℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro