Reklama
Reklama

Maciej Skorża: dla Lecha mecz z Pogonią jest wyjątkowy

fot. Roger Gorączniak, archiwum

- Mecze z Pogonią nie są dla Lecha jak te z Legią, ale na pewno są wyjątkowe - przekonywał Maciej Skorża.

Dobrze znany w Poznaniu szkoleniowiec prowadzi obecnie szczecińską Pogoń. Na razie czyni to z przeciętnym skutkiem, bo 7 punktów zdobytych w siedmiu kolejkach Lotto Ekstraklasy daje Portowcom 11. lokatę w tabeli.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

W niedzielę gospodarze zmierzają jednak powiększyć swój dorobek. - To mecz z liderem ekstraklasy i rywalem, który elektryzuje cały Szczecin. Panuje maksymalna mobilizacja i od nas samych oczekujemy pewnej rehabilitacji za to, co wydarzyło się w starciu z Sandecją. Po meczu z Lechem wydawało się, że drużyna jest na dobrej drodze do dobrej gry i regularnego punktowania, ale ostatnie spotkanie pokazało, że nie do końca potrafimy to utrzymać - mówił Skorża.

Po przerwie na mecze reprezentacji do zdrowia wrócili podstawowi zawodnicy Portowców. M.in. w tym ich trener upatruje szansy na dobry wynik w starciu z Kolejorzem. - Mam do dyspozycji praktycznie całą kadrę, poza trzecim bramkarzem. Będziemy walczyć o pierwsze ligowe zwycięstwo na naszym stadionie - zapowiedział.

Skorża zna specyfikę pracy w Szczecinie i Poznaniu. Jak w obu miastach podchodzi się do tej konfrontacji? - Dla Lecha nie był to kaliber meczu z Legią, ale było to spotkanie wyższego gatunku. Może nie do końca jak derby, jednak na pewno z wyjątkowym przeciwnikiem - ocenił.

źródło: Pogoń Szczecin/You Tube

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteorologiczne dla części województwa
1℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
18.81 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro