Reklama

Legendarny neon akumulatorów zniknął z Jowity

Górujący nad Kaponierą legendarny neon zniknął. Po reklamie baterii i akumulatorów, która od 1968 roku zdobiła dom studencki Jowita, został tylko stelaż i jedna litera...

Prawie żaden z poznaniaków na co dzień nie używa nazwy "Jowita". Akademik przy Zwierzynieckiej od zawsze nazywany był "Akumulatorami", podobnie jak mieszczący się w nim klub studencki. Wszystko za sprawą legendarnej reklamy poznańskiej Centry. Przez lata zmieniała się czcionka, ale napis "Akumulatory i baterie" zawsze był. I nagle go nie ma... Pozostał tylko goły stelażi jedna literka "C".

Na szczęście charakterystyczny neon nie zniknął na zawsze i nie będzie trzeba czekać na jego powrót wiele lat - jak to miało miejsce w przypadku reklamy Poznańskich Słowików. Jak udało nam się dowiedzieć, "Akumulatory i baterie" zdjęto tylko na czas naprawy i zaraz po renowacji wrócą na miejsce. Potwierdza to Marzena Barańska, rzecznik Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza - właściciela "Jowity".

Neon "Akumulatory i baterie" świecił na akademiku od 1968 roku. Pierwszy napis stworzyła firma "Reklama", która działa w neonowym interesie od 1957 roku.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
4.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro