Górna Wilda: jest wykonawca przystanków wiedeńskich. Będą kosztować milion złotych

fot. PIM

Nieco ponad milion złotych zapłaci miasto za budowę dwóch przystanków wiedeńskich na ulicy Górna Wilda. Prace mają się rozpocząć na początku jesieni i potrwają 100 dni.

Przystanki powstaną w rejonie skrzyżowania z ulicą Różaną. Do Poznańskich Inwestycji Miejskich wpłynęły dwie oferty od zainteresowanych wykonawców. Ostatecznie, ze względu na cenę i liczbę dni, w których z trasy nie będą mogły korzystać tramwaje, zdecydowano się wybrać ofertę firmy Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Roman Dyba. Budowa przystanków będzie kosztować nieco ponad milion złotych, a tramwaje nie będą mogły korzystać z trasy w czasie remontu przez 20 dni. Dodatkowo wykonawca zaoferował, że przeprowadzi inwestycję w terminie o 10 dni krótszym niż zakładali urzędnicy. Ma to być 100 dni kalendarzowych, a więc nieco ponad trzy miesiące.

Umowa z wykonawcą ma zostać podpisana do końca września. Wówczas będą mogły zacząć się prace, które powinny zakończyć się na przełomie 2017 i 2018 roku.

- Konstrukcja tego typu przystanków polega na podniesieniu fragmentu jezdni do poziomu chodnika, co umożliwia łatwiejsze dojście i wsiadanie do tramwaju, jak również w znaczący sposób wpływa na poprawę bezpieczeństwa pasażerów komunikacji. Korzystając z przystanków należy pamiętać, że pasażerowie na wyniesioną platformę przystanku wchodzą dopiero wtedy, gdy dojeżdża do niego tramwaj - zaznaczają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
36.63 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro