Reklama

Poznaniak wśród najbardziej zadłużonych Polaków: ma prawie 9 mln złotych długu

Według danych Krajowego Rejestru Długów, 17 dłużników - rekordzistów ma łącznie 122 miliony złotych długu. Na podium znalazł się mieszkaniec Poznania.

Numerem jeden na liście dłużników notowanych w Krajowym Rejestrze Długów jest 40-latek spod znaku Raka. Jego wierzyciel, sąd, nie podał adresu dłużnika i dlatego nie wiadomo skąd pochodzi mężczyzna. Wiadomo natomiast, że ma ponad 45 milionów złotych długu. Kolejny na liście jest mieszkaniec Warszawy. 53-latek spod znaku Bliźniąt (tylko wiek, płeć, miejsce zamieszkania i znak zodiaku są ujawnione przez KRD) ma ponad 11 mln złotych do oddania. Podium zamyka 60-letni mieszkaniec Poznania spod znaku Wagi. Zalega na blisko 9 mln złotych. - Jego wierzycielem jest fundusz sekurytyzacyjny oraz firma z branży budowlanej. Na swoim koncie ma także nieuregulowane mandaty za jazdę komunikacją miejską bez biletu - informuje KRD. Z danych KRD wynika, że 17 dłużników - rekordzistów zalega łącznie na kwotę 122 milionów złotych.

W czwartek w Poznaniu odbyły się warsztaty dla zadłużonych osób, będących klientami Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Z danych firmy zajmującej się wierzytelnościami wynika, że w całej Wielkopolsce zadłużonych jest ponad 350 tysięcy osób. Razem mają do oddania ponad 2,6 miliarda złotych.

Warsztaty "Mały krok, wielka szansa" mają pomóc dłużnikom uporać się z problemem. - Wstyd jest fundamentalnym uczuciem, ale obok niego pojawia się bardzo często lęk - zaznacza Roman Pomianowski, psycholog ze stowarzyszenia Program Wsparcia Zadłużonych. - Uczucia robią mieszankę, która skłania do uciekania, chowania się w nadziei, że to się jakoś rozejdzie. Niestety to się nie rozchodzi - dodaje. A wtedy ludzie zadłużają się coraz bardziej. Warsztaty mają pokazać, że są instytucje, które pomagają dłużnikom, a przede wszystkim przekonać ich, że z pomocy warto skorzystać. - My dajemy tylko narzędzie, dzięki któremu dłużnik z naszą pomocą musi sam z tego życiowego szamba wyjść - podkreśla Pomianowski. Coraz więcej osób korzysta z takiej możliwości. W Poznaniu mają się odbyć kolejne warsztaty tego typu. Szczegóły nie są jeszcze znane.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
12.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro