Reklama
Reklama

Śródka: organizatorzy rozgrywek dla 500 dzieci nie dostali dostępu do boiska

W tym roku nie odbędzie się Liga Mistrzów Koziołka - rozgrywki w piłkę nożną dla młodych piłkarzy. Powód? Mecze nie mogą się odbywać w dotychczasowej lokalizacji - na boisku POSiR-u na terenie Śródki.

W turnieju dla młodych piłkarzy udział brało nawet 500 osób reprezentujących 32 drużyny z powiatu poznańskiego. Mecze odbywały się w sobotnie przedpołudnia na boisku na Śródce. Teraz jednak Liga Mistrzów Koziołka się nie odbędzie. Choć organizatorzy o to zabiegali, dla dzieci nie znalazło się tu miejsce.

Cierpisz na wypadanie włosów po Covid 19? Tylko w czerwcu zabiegi oksybrazji w salonach Wonderland z 15% rabatem. Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub zarezerwuj: Wonderland.pl
REKLAMA


- Musieliśmy usiąść do rozmów i przygotować jakiś harmonogram. Niestety nie możemy zadowolić wszystkich, bo mamy limit dostępności boiska - podkreśla Błażej Daracz z Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Priorytet przyznano drużynom młodzieżowym, które występują w rozgrywkach ligowych Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Rodzice dzieci uczestniczących w Lidze Mistrzów Koziołki swoje niezadowolenie wyrażają m.in. w internecie.

Prezes KS Koziołek Poznań przyznaje, że jest szansa na wybudowanie własnego boiska dla klubu. Ale i z tym są problemy. - Mamy sponsora, który nas namawia na taką inwestycję i daje nam gwarancje bankowe, daje nam pomoc prawną i administracyjną, ale cały czas odbijamy się od urzędników - mówi Łukasz Bigus, prezes KS Koziołek Poznań. Trwa więc walka nie tylko o budowę boiska, ale też o to, by odzyskać dostęp do boiska na Śródce. Wówczas wiosną mogłaby tu powrócić Liga Mistrzów dla młodych piłkarzy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega: w nocy i rano możliwe przymrozki
21℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
3.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro