Reklama
Reklama

W Poznaniu kręcą film. "Największa produkcja od czasu "Hiszpanki""

fot. Poznan Film Commission
fot. Poznan Film Commission

W Poznaniu od kilku dni trwają zdjęcia do filmu "Rock'n'Roll Eddie". Ma to być produkcja dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Reżyserem filmu jest Tomasz Szafrański, który ma na swoim koncie m.in. obraz dla młodzieży "Klub Włóczykijów". - "Rock’n’Roll Eddie"to trochę taki"E.T.", film, który jest smutny i wesoły zarazem. Film, który daje dużo nadziei - mówi reżyser. Głównymi bohaterami są dzieci - młody naukowiec i chłopiec Franek oraz żywiołowa Izka. Towarzyszy im dorosły, tytułowy Eddie. W trakcie eksperymentu bohaterowie dostają się do innego świata - groźnej krainy Oblivio. To z niej pochodzi Eddie.

Nie czekaj! Od 1 stycznia 2024 r. za korzystanie z kopciuchów grozi grzywna. Do 31 lipca 2025 r. trwa kolejna edycja programu Kawka Bis, zgłoś się i otrzymaj nawet 37 000 zł.
REKLAMA


Zdjęcia w Poznaniu rozpoczęły się 31 sierpnia. Realizowano je m.in. w mieszkaniach przy ulicy Poznańskiej oraz 23 Lutego. Filmowcy pojawili się też w Owińskach. - Najbardziej spektakularne sceny, otwierające i zamykające fabułę filmu realizowane są jednak w pustej hali przemysłowej zakładów H.Cegielskiego. To tam spodziewać się możemy słupów ognia i efektownych scen kaskaderskich i eksplozji - wyjaśnia Michał Ferlak z Poznan Film Commission i dodaje, że to największa produkcja filmowa w mieście od czasu "Hiszpanki". PFC wspiera produkcję filmu kwotą 290 000 złotych netto i jest największym koproducentem obok Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Premiera filmu jest planowana na 2018 rok. Poza Poznaniem zdjęcia realizowane są w Białymstoku, Warszawie, Krakowie, Bożkowie, Rzeszowie i Wrocławiu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
16℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
28 km
Stan powietrza
PM2.5
14.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro