Reklama
 Pogoda jutro  Pogoda Poznań
6 2

W Poznaniu kręcą film. „Największa produkcja od czasu „Hiszpanki””

KaT
czwartek, 7.09.2017 r.
godz. 11.29
KaT | czwartek, 7.09.2017 r., godz. 11.29
W Poznaniu kręcą film. „Największa produkcja od czasu „Hiszpanki””
fot. Poznan Film Commission

W Poznaniu od kilku dni trwają zdjęcia do filmu „Rock’n’Roll Eddie”. Ma to być produkcja dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

zakładka
POGODA
DZISIAJ
pogoda
6°C 1005 hPa
JUTRO
pogoda
6°C 1000 hPa
POJUTRZE
pogoda
3°C 1009 hPa
zakładka
WIADOMOŚCI
NAJPOPULARNIEJSZE WIADOMOŚCI

Reżyserem filmu jest Tomasz Szafrański, który ma na swoim koncie m.in. obraz dla młodzieży „Klub Włóczykijów”. - "Rock’n’Roll Eddie" to trochę taki "E.T.", film, który jest smutny i wesoły zarazem. Film, który daje dużo nadziei - mówi reżyser. Głównymi bohaterami są dzieci - młody naukowiec i chłopiec Franek oraz żywiołowa Izka. Towarzyszy im dorosły, tytułowy Eddie. W trakcie eksperymentu bohaterowie dostają się do innego świata - groźnej krainy Oblivio. To z niej pochodzi Eddie.

Zdjęcia w Poznaniu rozpoczęły się 31 sierpnia. Realizowano je m.in. w mieszkaniach przy ulicy Poznańskiej oraz 23 Lutego. Filmowcy pojawili się też w Owińskach. - Najbardziej spektakularne sceny, otwierające i zamykające fabułę filmu realizowane są jednak w pustej hali przemysłowej zakładów H.Cegielskiego. To tam spodziewać się możemy słupów ognia i efektownych scen kaskaderskich i eksplozji - wyjaśnia Michał Ferlak z Poznan Film Commission i dodaje, że to największa produkcja filmowa w mieście od czasu „Hiszpanki”. PFC wspiera produkcję filmu kwotą 290 000 złotych netto i jest największym koproducentem obok Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. 

Premiera filmu jest planowana na 2018 rok. Poza Poznaniem zdjęcia realizowane są w Białymstoku, Warszawie, Krakowie, Bożkowie, Rzeszowie i Wrocławiu.

Reklama