Reklama

Zbliża się 18. PKO Poznań Maraton. Na medalu pojawi się Maltanka

15 października odbędzie się 18. PKO Poznań Maraton. Znamy coraz więcej szczegółów dotyczących imprezy.

Jak co roku wyjątkowy będzie wzór medalu wręczanego na mecie uczestnikom. Tym razem znajdzie się na nim wizerunek Parkowej Kolejki Malta. Ta wąskotorówka wozi pasażerów już od 45 lat.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

- Nie mogło być inaczej. Maltańska ciuchcia szczególnie bliska jest naszemu sercu. To nad poznańską Maltą było pierwsze biuro zawodów, Targi Expo oraz start i meta biegu, a skoro na naszych maratońskich medalach od kilku lat upamiętniamy ważne rocznice dla naszego regionu, to w kolekcji nie mogło zabraknąć sympatycznej "Maltanki" - tłumaczył Zbigniew Madoński, dyrektor POSiR.

Medal odbierze każdy, kto w regulaminowym czasie 6 godzin przekroczy linię mety maratonu. Wzorem lat poprzednich na medalu znajdzie się też miejsce na wygrawerowanie swojego nazwiska oraz uzyskanego przez zawodnika indywidualnego czasu biegu.

W chwili obecnej na liście startowej znajduje się ponad 4,5 tysiąca uczestników. Zapisywać można się przez formularz na stronie http://marathon.poznan.pl. Do 25 września opłata startowa wynosi 100 złotych, następnie wzrośnie do 150 zł, a 13 i 14 października będzie trzeba zapłacić już 200 zł.

"Bazą" imprezy tradycyjnie będą Międzynarodowe Targi Poznańskie, tam też zostanie zlokalizowana meta. Szczegóły dotyczące trasy można znaleźć tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.64 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro