Reklama
Reklama

Przybywa zachorowań na żółtaczkę: już 166 przypadków w Poznaniu i powiecie

Gdy w czerwcu pisaliśmy o liczbie osób w województwie chorych na wirusowe zapalenie wątroby typu A, sanepid odnotował "jedynie" 56 takich przypadków. Dziś w województwie mówi się o 258 zachorowaniach, z czego większość miała miejsce na terenie powiatu poznańskiego.

Jak tłumaczy poznański sanepid, od lutego do 6 września w powiecie poznańskim odnotowano 166 zachorowań na żółtaczkę. - Zachorowania dotyczą 14 kobiet w wieku od 7 do 69 lat oraz 159 mężczyzn w wieku od 5 do 60 lat. Hospitalizowanych jest 15 mieszkańców miasta Poznania i powiatu poznańskiego - informuje Cyryla Staszewska z sanepidu.

W całej Wielkopolsce do 6 września stwierdzono 258 przypadków. Najwięcej w naszym powiecie. - W związku z obserwowanym wzrostem zachorowań na WZW A w ramach działalności profilaktycznej opracowana została ulotka "Stop zakażeniom", którą w najbliższych dniach
otrzymają poradnie lekarza rodzinnego, poradnie specjalistyczne, placówki nauczania i wychowania, uczelnie wyższe, biura podróży i zakłady pracy, w których wystąpiły zachorowania. Ulotka zawiera niezbędne informacje na temat choroby m.in.: co to jest WZW A, jakie są objawy, kiedy i jak można się zakazić, jak zapobiegać zachorowaniom i gdzie można się szczepić przeciw WZW A -
dodaje.

Według sanepidu najbardziej prawdopodobną drogą szerzenia się zakażeń wirusem jest droga pokarmowa i kontaktowa (kontakt domowy lub seksualny).

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro