Reklama

PIM ogłosił przetarg na przebudowę Szkoły Podstawowej nr 48

fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na wykonanie modernizacji i przebudowy szkoły przy ulicy Sarmackiej. Prace będą częściowo sfinansowane ze środków unijnych.

O potrzebach szkoły mówiło się od dawna - Do tej pory istniejąca infrastruktura ograniczała możliwości szkoły. Prowadzenie niektórych zajęć było wręcz organizacyjnie niewykonalne. Ale to się zmieni po modernizacji. Dopełnieniem działań będzie zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych - wyjaśnia Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania. Teraz Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na wykonanie prac przy modernizacji i przebudowie szkoły. Placówka zostanie rozbudowana o dwa skrzydła, salę gimnastyczną, a zmodernizowane zostaną między innymi układ sal lekcyjnych, toalety.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Duża część inwestycji zostanie sfinansowana ze środków unijnych - Ogólna kwota przeznaczona na realizację zadania wynosi 6 987 500 zł, z czego 3 823 878,94 zł pochodzi ze środków unijnych, z Poddziałania 9.3.3 "Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacji ogólnokształcącej". W związku z tym, iż w działaniach konkursowych 9.3.3 należy realizować komplementarny projekt w Poddziałaniu 8.1.2 "Kształcenie ogólne - projekty konkursowe" szkoła złożyła taki wniosek i otrzymała dofinansowanie na realizację projektu "Nowe szanse dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi - wdrożenie działań zwiększających efektywność kształcenia w SP nr 48 w Poznaniu". Dofinansowanie wynosi 71.898,04 zł - informuje dyrektor szkoły, Renata Kubiak-Fiołka.

Poznańskie Inwestycje Miejskie czekają na oferty potencjalnych wykonawców do 19 września.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

31℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
11.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro