Reklama

Allegro idzie na zakupy. Chce kupować rozwinięte firmy

Poznańska siedziba Allegro | fot. Barbara Michalska
Poznańska siedziba Allegro | fot. Barbara Michalska

Niespełna rok temu informowaliśmy o sprzedaży Allegro za ponad trzy miliardy dolarów. Teraz serwis Money.pl donosi, że Allegro chce ruszyć na zakupy i szuka atrakcyjnych firm do przejęcia.

Allegro powstało w 1999 roku w Poznaniu i to w naszym mieście do dziś mieści się siedziba firmy. Dziś serwis jest handlowym potentatem -Allegro jest trudnym produktem. To drugi największy sklep w Polsce, z tym że nasze półki sklepowe są sporo większe niż Biedronki. Mamy dużo takich drobnych zadań domowych do odrobienia. Musimy sprawić, żeby serwis był bardziej przejrzysty, a klientowi łatwiej było znaleźć na Allegro właściwy produkt. Oferta musi być więc bardziej wystandaryzowana - mówi w rozmowie z portalem money.pl Przemysław Budkowski, szef serwisu.

Po roku od głośnego przejęcia okazuje się, że samo Allegro chce wybrać się na zakupy i zapowiada sporo ruchów w najbliższych miesiącach - Mamy takie plany. Wszystko przed nami. Zarówno w obszarze nowych produktów będziemy mieli kilka niespodzianek w najbliższych sześciu miesiącach. Również w takich produktach, które są oderwane od głównego biznesu Allegro - opowiada Budkowski i zdradza, że firma jest zainteresowana takimi obszarami jak usługi finansowe, ubezpieczeniowe i logistyczne.

Allegro raczej nie jest zainteresowane inwestowaniem w startupy i zamierza inwestować w firmy już rozwinięte, które oferują ciekawe usługi dla klienta.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro