Reklama
Reklama

Zatrzymano poszukiwanego 48-latka. W akcji uczestniczyli poznańscy "Łowcy głów"

fot. Policja
fot. Policja

W poniedziałek dolnośląska policja opublikowała wizerunek 48-latka, który uczestniczył we włamaniu i kradzieży na stacji paliw w Dobrzycy, a następnie uciekał przed funkcjonariuszami. W środę nad ranem zatrzymano go w Wielkopolsce.

O poszukiwanym Ryszardzie W. pisaliśmy w poniedziałek. Po opublikowaniu jego wizerunku i sygnałach od mieszkańców, w środę nad ranem został zatrzymany. - Mężczyznę zatrzymano dzisiaj około godz. 2.30 w nocy na prywatnej posesji w Wielkopolsce. Był kompletnie zaskoczony. Zatrzymanie zrealizowali policjanci z powiatu kolskiego wspierani przez poznańskich antyterrorystów i "Łowców Głów". Teraz po zatrzymaniu mężczyzna będzie przewieziony do Wrocławia - mówi asp. szt. Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji.

Przypomnijmy, że 48-latek 21 czerwca wraz z kolegą zabrali ze stacji benzynowej w Dobrzycy papierosy, wsiedli do auta i ruszyli w stronę dolnośląskiego Milicza. Ich śladem pojechali policjanci. Auto złodziei odnaleziono porzucone w lesie. Później okazało się, że było kradzione. Funkcjonariusze pieszo kontynuowali pościg - wtedy zaczął do nich strzelać jeden ze złodziei. W wyniku strzelaniny policjant został ranny w szyję i śmigłowcem LPR przetransportowano go do szpitala, gdzie przeszedł operację. Postrzelony został też złodziej, który zmarł w wyniku odniesionych ran. Drugi ze złodziei uciekł i mimo zakrojonych na szeroką skalę poszukiwań nie udało się go odnaleźć.

Zatrzymany trafi do aresztu śledczego we Wrocławiu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

1℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
8 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro