Reklama
Reklama

Ławica wciąż bez połączenia z Rzymem: "zawieszone z przyczyn handlowych"

fot.  Adrian Pingstone / Wikipedia
fot. Adrian Pingstone / Wikipedia

W styczniu pisaliśmy o zawieszeniu lotów na trasie Poznań - Rzym. Na początku roku jednak podejrzewano, że trasa zostanie przywrócona jesienią. Tak się jednak nie stanie.

- Napisałam na lotnisko Ławica w związku z ciągłym brakiem połączenia Poznań - Rzym w systemie rezerwacyjnym Ryanair. Miało ono wrócić pod koniec października, o czym informowała Ławica oraz media. Co się okazuje? Odpisano mi, że Ławica nie ma żadnych informacji, by Ryanair miał przywrócić połączenie - tłumaczy nasza czytelniczka.

Ryanair potwierdza, że połączenie Poznania z Rzymem zostało zawieszono z przyczyn handlowych. W zamian pojawiły się natomiast nowe trasy ze stolicy Wielkopolski. - Od sezonu zimowego 2017/2018 Ryanair wprowadził aż 7 nowych kierunków (Ateny, Billund, Castellon, Ejlat, Madryt, Oslo Torp oraz Tel Awiw) do poznańskiej siatki połączeń. Łącznie na lotnisku w Poznaniu Ryanair obsłuży 500.000 pasażerów rocznie - zaznaczają linie lotnicze.

- My ze swojej strony robimy wszystko, aby przekonać linie lotnicze do uruchamiania nowych lotów i mamy do tego wyznaczone narzędzia. Niestety, nie możemy zmusić linii lotniczych do podjęcia takich inwestycji, gdyż należy pamiętać, iż każdy nowy lot to po prostu inwestycja zewnętrznego podmiotu i całe ryzyko finansowe jest po stronie tego podmiotu - wyjaśnia Błażej Patryn z Ławicy. - W tym roku nowości 2017 z Poznania to: Ateny, Billund, Madryt, Castellon, Oslo Torp, Tel Awiw, Ejlat, Kijów, Lwów, Dominikana, Emiraty Arabskie, Albania, Maroko, Hiszpania (Sewilla, Girona) oraz zwiększanie rotacji na kilku połączeniach. Takiego ruchu, jakkolwiek byśmy nie oceniali dynamiki, nie mieliśmy od dawna. Zarówno Rzym, jak i pozostałe destynacje we Włoszech, to są jedne z tych zagadnień, nad którymi pracujemy - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
12℃
Poziom opadów:
1.3 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
19.75 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro