Reklama
Reklama

Gniezno dostanie od Poznania ponad 200 tysięcy złotych na usuwanie skutków nawałnicy

fot. Marek Zakrzewski/PAP
fot. Marek Zakrzewski/PAP

Rada Miasta przychyliła się do propozycji Jacka Jaśkowiaka, aby wesprzeć finansowo Gniezno, które ucierpiało w trakcie sierpniowej nawałnicy. Poznań przekaże na usunięcie skutków nawałnicy 234 tysiące złotych.

Przypominamy, że nawałnica przeszła nad Polską w nocy z 11 na 12 sierpnia, a w rejonie Gniezna doprowadziła do wielu zniszczeń. Krótko po nawałnicy Jacek Jaśkowiak zadeklarował, że Poznań wesprze Gniezno finansowo. We wtorek propozycją zajęła się Rada Miasta, która w całości poparła pomysł prezydenta -To naturalne, że poznaniacy zdecydowali się pomóc sąsiadom. To właśnie takie trudne chwile są sprawdzianem obywatelskiej solidarności, która cechuje mieszkańców naszego regionu. Mamy nadzieję, że dzięki pomocy Poznania życie mieszkańców Gniezna poszkodowanych podczas gwałtownych burz jak najszybciej wróci do normy - powiedział Jędrzej Solarski, z-ca prezydenta Poznania.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Wspólnie z włodarzami Gniezna ustalono, że Poznań przekaże środki na naprawę oświetlenia w rejonie katedry, jezior miejskich oraz w parkach miejskich i na skwerach, a także remont dachu budynku komunalnego, w którym zamieszkuje szesnaście osób, w tym niepełnosprawne dziecko. Łącznie Poznań przekaże Gnieznu 234 tysiące złotych - Bardzo dziękujemy prezydentowi Jackowi Jaśkowiakowi za inicjatywę i pomysł przekazania pieniędzy dla Miasta Gniezna na usuwanie skutków nawałnicy, która nawiedziła nasze miasto - powiedział Tomasz Budasz, prezydent Gniezna i dodał - Dziękuję także radnym Rady Miasta Poznania za oddane głosy podczas dzisiejszej sesji. Nawałnica, która dotknęła nasze miasto, pozostawiła po sobie krajobraz zniszczeń. Życie pokazało jednak ponownie, że czasem z nieszczęść potrafią wyniknąć rzeczy wspaniałe i krzepiące. Tym jest właśnie solidarność między jednostkami samorządu terytorialnego, wsparcie i pomoc otrzymana od sąsiada.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW odwołał ostrzeżenie dla kilkunastu powiatów!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
64.84 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro