Reklama

Już w niedzielę Skoda Poznań Bike Challenge: będą utrudnienia na ulicach

fot. Piotr Sagalara
fot. Piotr Sagalara

Już w najbliższą niedzielę, 10 września, odbędzie się kolejna edycja Skoda Poznań Bike Challenge. Mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

W imprezie udział weźmie 6000 uczestników na czterech dystansach. Jeden z nich będzie rozgrywany na Torze Poznań (Skoda Time Trial) już w sobotę. Pozostałe odbędą się na ulicach Poznania, choć nie tylko - rowerzyści wyjadą też poza miasto.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 18 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA


Udział w zawodach mogą wziąć dzieci. Przygotowano dla nich specjalny dystans - 5 km w ramach Kids Challenge. Trasę wyznaczono wokół Jeziora Maltańskiego. 18 kilometrów będzie mieć trasa Skoda Family Challenge. Rowerzyści wystartują z ulicy Baraniaka, przejadą do ronda Rataje, następnie Królowej Jadwigi do centrum, przez al. Niepodległości i Solną do Warszawskiej, a następnie przez Antoninek i Dymka do ulicy Baraniaka.

Średni dystans - Allegro Challenge - liczy 50 kilometrów. To trasa jak w wyścigu 18-kilometrowym plus odcinek przez Bogucin, Janikowo do miejscowości Bugaj i powrót w stronę Poznania. Najdłuższy jest dystans liczący 120 kilometrów. Poza miejskim fragment trasy (jak w dystansie na 18 kilometrów) rowerzyści przejadą trasą w stronę Bogucina i Kobylnicy, a następnie dalej - aż do Kłecka. - We współpracy z gminami, przez które jedzie nasz wyścig oraz z policją miejską, wojewódzką oraz komendą z Gniezna udało nam się zmienić trasę! W tym roku pojedziecie aż do Kłecka Wydłużenie trasy pozwoliło nam nie tylko na złapanie kilku dodatkowych metrów przewyższeń, ale również rezygnację z nawrotu w Łubowie, który był dość newralgicznym punktem zawodów - informują organizatorzy.

Start na dystansie 18-kilometrowym zaplanowano na 9:00, na dystansie 50-kilometrowym na 10:00, a na dystansie 120-kilometrowym na 12:00. Przewiduje się, że ostatni zawodnik najdłuższego wyścigu powinien dotrzeć do mety po godzinie 19.00.

Jak łatwo się zorientować - taka impreza spowoduje utrudnienia dla mieszkańców. Co prawda organizatorzy przygotowali "śluzy" na trasie, dzięki którym kierowcy będą mogli przeciąć trasę wyścigu, ale korzystanie ze śluz będzie możliwe tylko wtedy, gdy w pobliżu nie będzie rowerzystów. Organizatorzy wydarzenia, podobnie jak w latach ubiegłych, apelują więc do mieszkańców o zostawienie aut w domach i kibicowanie zawodnikom.

O szczegółowych zmianach w organizacji ruchu będziemy jeszcze informować na portalu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
8.4 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
21.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro