Polska - Kazachstan 3:0: asysta Makuszewskiego, debiut Bednarka

Polska pokonała 3:0 Kazachstan w meczu eliminacji do mistrzostw świata w Rosji. Pierwsza bramka padła po asyście Macieja Makuszewskiego.

Skrzydłowy Lecha Poznań w piątek zadebiutował w reprezentacji, a w poniedziałek selekcjoner Adam Nawałka wystawił go w pierwszym składzie. Piłkarz odwdzięczył się asystą: w 11. minucie z lewej strony w pole karne dośrodkował Maciej Rybus, Makuszewski zgrał piłkę głową, a Arkadiuszowi Milikowi pozostało posłać futbolówkę do siatki.

Makuszewski pokazał jeszcze kilka ciekawych zagrań, choć im dłużej trwało spotkanie, tym był mniej aktywy, a w drugiej połowie zastąpił go Jakub Błaszczykowski. Generalnie jednak skrzydłowy Kolejorza udowodnił, że jest w dobrej formie i może przydać się reprezentacji.

Polacy długo męczyli się z Kazachami, ich gra była szarpana, nie najlepiej wyglądał atak pozycyjny. Nerwów można było sobie oszczędzić, ale kilka dogodnych okazji zmarnował Milik.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w drugiej połowie. Przy stanie 1:0 goście zdobyli bramkę, jednak arbiter nie uznał trafienia, podobnie jak prawidłowego gola, który padł po uderzeniu Roberta Lewandowskiego z rzutu wolnego.

Kilkadziesiąt sekund później Piotr Zieliński dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, a prowadzenie biało-czerwonych podwyższył Kamil Glik. Wynik spotkania ustalił trafieniem z karnego Lewandowski.

W końcówce na boisku pojawił się wychowanek Lecha, Jan Bednarek. Dla piłkarza Southampton był to debiut w pierwszej reprezentacji.

Po 8 meczach Polacy mają na swoim koncie 19 punktów, o 3 więcej niż Duńczycy i Czarnogórcy. Do końca eliminacji pozostały dwie kolejki.

Polska - Kazachstan 3:0 (1:0)

Polska: Fabiański - Piszczek, Glik, Pazdan, Rybus - Makuszewski (65. Błaszczykowski), Mączyński (88’ Bednarek), Zieliński, Grosicki (90. Teodorczyk)- Milik, Lewandowski

Kazachstan: Łorija - Sujumbajew, Łogwinienko, Achmietow, Dmitrienko, Szomko - Darabajew, Kuat, Biejsiebiekow (87. Tagybiergien) - Chiżniczenko (67. Szczotkin), Murtazajew

Bramki: Milik 11’, Glik 74’, Lewandowski 86’.