Reklama

Poznań integruje transport z gminą Kleszczewo

fot. kleszczewo.pl
fot. kleszczewo.pl

Już na początku sierpnia informowaliśmy o planowanej integracji komunikacji Poznania z gminą Kleszczewa. Teraz urzędnicy informują oficjalnie, że do integracji dojdzie 1 listopada.

Do integracji komunikacji poznańskiej i kleszczewskiej dojdzie 1 listopada, a projekt pozytywnie zaopiniowali radni z Komisji Gospodarki Komunalnej i Polityki Mieszkaniowej -Włączone do systemu ZTM będą te linie, które jeżdżą z ronda Rataje, a więc 431, 432 i 435. Po integracji pojawiły by się natomiast nowe linie, które Kleszczewo będzie organizować samodzielnie, a które obsłużą dalszą część gminy. W efekcie integracji zmieni się także rozkład jazdy linii 54, bo autobusy jeżdżące do Kleszczewa będą zatrzymywać się na wszystkich przystankach w Poznaniu więc trzeba to uwzględnić w rozkładzie linii 54. To poprawi szczególnie sytuację mieszkańców Szczepankowa i Spławia, bo przybędą im nowe linie z których będą mogli korzystać na biletach ZTM - informuje Jan Gładysiak z Biuletynu Miejskiego.

Za przewóz po terenie miasta płacił będzie Poznań, a przejazd przez poszczególne gminy (Swarzędz, Kleszczewo i Kostrzyn) będzie finansowany z budżetów gmin. Teren całej gminy Kleszczewo zostanie włączony do strefy B Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

  • Aktualizacja
    wtorek, 5.09.2017 r., godz. 08.28
    Aktualizacja
    wtorek, 5.09.2017 r., godz. 08.28
    Początkowo, powołując się na Biuletyn Miejski informowaliśmy, że do integracji dojdzie 1 października. ZTM precyzuje, że integracja ma nastąpić miesiąc później - 1 listopada.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
5℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
40.10 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro