Reklama
Reklama

Poznańscy "Łowcy Głów" włączyli się w poszukiwania zaginionej przed laty Iwony Wieczorek

Przeszukanie nadmorskiego parku w poszukiwaniu śladów zaginionej | fot. Adam Warżawa/PAP

O działaniach policjantów z grupy "Łowcy Głów" pisaliśmy na naszych łamach wielokrotnie. W poniedziałek radio RMF FM poinformowało, że poznańscy funkcjonariusze włączyli się do prowadzonych na terenie Gdańska poszukiwań Iwony Wieczorek.

O poznańskich "Łowcach Głów" było w ostatnich latach głośno w całej Polsce. Policjanci z Poznania ruszyli między innymi tropem Kajetana P., który w Warszawie brutalnie zamordował nauczycielkę włoskiego i po jego śladach dotarli, aż na śródziemnomorską Maltę, gdzie mężczyzna został zatrzymany. "Łowcy Głów" wytropili też Arkadiusza Ł. ps. Hoss, który ukrywał się na terenie Warszawy.

Teraz poznańscy policjanci zostali ściągnięci do Gdańska. Z ustaleń RMF FM wynika, że poznańscy funkcjonariusze na zlecenie Komendy Głównej Policji ponownie przeanalizowali materiały w sprawie zaginionej od 2010 roku Iwony Wieczorek. Policjanci mieli dojść do wniosku, że Iwona Wieczorek została zamordowana przez przypadkowego sprawcę, który jej zwłoki zakopał w nadmorskim parku. W najbliższych dniach miejsca potencjalnego ukrycia zwłok mają być sprawdzane za pomocą georadaru.

Dziewiętnastoletnia Iwona Wieczorek zaginęła w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Dziewczyna bawiła się tej nocy w jednej z sopockich dyskotek, a po kłótni ze znajomymi postanowiła wrócić do domu w rejonie gdańskiej Zaspy. Wiadomo, że dotarła do wejścia nr 63 na gdańską plażę, bo tu została zarejestrowana przez kamerę miejskiego monitoringu. Dalszy los dziewczyny do dziś pozostaje nieznany.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejny dzień z ostrzeżeniami. Gdzie obowiązują alerty IMGW?
4℃
1℃
Poziom opadów:
2.4 mm
Wiatr do:
31 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro