Reklama

Ratajczaka: zdemontowali stojaki rowerowe. Rowery zostawili niezabezpieczone

Demontaż stojaków | fot. Darek
Demontaż stojaków | fot. Darek

W piątek do naszej redakcji dotarła informacja o demontażu stojaków rowerowych z ulicy Ratajczaka. Okazuje się, że wykonawca przeprowadził w tym miejscu prace... za szybko. Rowery, które były przypięte do stojaków, zostawił niezabezpieczone. Ma ponieść konsekwencje.

O demontażu stojaków poinformował nas czytelnik Darek. - Nasza miejska gospodarność. Rok temu zakładane stojaki na rowery (15 000 zł za sztukę) wycinane i wyrzucane. Ulica Ratajczaka - napisał w piątek, 1 września.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA


Ale nie sam demontaż, przeprowadzany w związku z przebudową ulic w centrum Poznania, wzbudza największe emocje. Stowarzyszenie Rowerowy Poznań poinformowało, że wykonawca prac demontując stojaki... odczepił od nich rowery i pozostawił je pod ścianą pobliskiego budynku. - Na szczęście w okolicy był patrol policji, który zabezpieczył rowery. Według informacji udzielonej nam przez Komisariat Policji Stare Miasto, rowery zostały przez policję odwiezione do Biura Rzeczy Znalezionych na Placu Kolegiackim - tłumaczy Rowerowy Poznań. - Chyba jednak należało wcześniej oznaczyć stojaki informacją, że 1 września będą usuwane, aby nikt nie przypinał do nich rowerów, skoro można było zawiesić znaki informujące, że 4 września zaparkowane na Św. Marcinie pojazdy będą odholowywane - dodaje.

Do sprawy odniosły się Poznańskie Inwestycje Miejskie, które nadzorują przebudowę ulicy Święty Marcin i okolic. - Jeden z podwykonawców prac, bez uzgodnienia z generalnym wykonawcą (firmą Budimex), rozpoczął swoje działania dzień wcześniej. Niestety, nie poinformował o tym także użytkowników stojaków. W związku z przedwczesnym demontażem wraz z rowerami, zostanie obciążony kosztami tej operacji, jak również wszelkimi innymi ewentualnymi kosztami, np. w przypadku uszkodzenia mienia - zaznaczają PIM.

- Bardzo przepraszamy właścicieli rowerów za stres i spowodowane tą sytuacją niedogodności. Stojaki zostały zdemontowane, by przygotować miejsca parkingowe dla samochodów na ul. Ratajczaka, gdzie będzie można parkować w czasie prowadzonych na ul. Św. Marcin robót budowlanych - kończą PIM.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
41.01 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro