Reklama
Reklama

Kolejny rasistowski atak w poznańskim tramwaju

fot. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych / Facebook

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych opisuje incydent, do którego doszło w ubiegłym tygodniu w tramwaju linii nr 5. Jeden z pasażerów obrażał Azjatów podróżujących pojazdem.

Ośrodek od dawna działa przeciwko rasizmowi. Tym razem opisuje sytuację z tramwaju linii nr 5, do której doszło w czwartek około 21.20. - "Brudasy", "pedały skośnookie", "mów po polsku, bo jesteś w Polsce!" oraz "Polska dla Polaków" - wykrzykiwał pod adresem Azjatów rasista w poznańskim tramwaju w kierunku Górczyna, w okolicach Pl. Wolności/Okrąglaka - informuje OMZRiK.

Celem ataku mężczyzny byli kobieta i chłopiec, którzy dopiero przyjechali do Polski. Był to ich pierwszy dzień w naszym kraju. - Na przystanku Rondo Kaponiera agresor nakazywał wystraszonym ofiarom wysiąść z tramwaju razem z nim. Kiedy nie zareagowali sam opuścił pojazd, po czym podbiegł i uderzył z całej siły w szybę, gdzie siedzieli - dodaje.

Ośrodek apeluje do mieszkańców, by w przypadku rozpoznania mężczyzny ze zdjęcia, napisali maila na adres [email protected] Ośrodek zapowiada też, że sprawę zgłasza policji.

O podobnej sytuacji pisaliśmy TUTAJ w sierpniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
7.99 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro