Reklama
Reklama

W poniedziałek rozpoczyna się rok szkolny, m.in dla siódmoklasistów

W poniedziałek w całej Polsce rozpocznie się rok szkolny 2017/18, pierwszy po przeprowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość reformie edukacji.

Największa zmiana to oczywiście likwidacja gimnazjów, które zostaną stopniowo wygaszone. 4 września tegoroczni absolwenci 6. klas nie zmienią szkół i zamiast do 1. klasy gimnazjum udadzą się do 7. klasy podstawówki.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Uczniowie pójdą do szkoły dopiero 4 września, a nie 3 dni wcześniej. Umożliwia to rozporządzenie dotyczące organizacji roku szkolnego. Jeśli 1 września wypada w piątek, sobotę lub niedzielę, wówczas rozpoczęcie nauki przesuwane jest na najbliższy poniedziałek.

Do szkół uda się ok. 4,9 mln uczniów. Zwiastuny roku szkolnego można zobaczyć w niedzielę m.in, w poznańskich galeriach handlowych. Wielu rodziców zakup książek czy przyborów dla swoich pociech odłożyło bowiem na ostatnią chwilę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
27.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro