U-21: Polska lepsza od Gruzji. Grali lechici, dwie bramki Kownackiego

Od wygranej 3:0 nad Gruzją reprezentacja Polski do lat 21 rozpoczęła eliminacje do mistrzostw Europy.

Spotkanie w Gori było debiutem dla selekcjonera Czesława Michniewicza. Jego podopieczni spisali się bardzo dobrze i bez żadnych kłopotów pokonali gospodarzy, choć do przerwy, mimo dobrych okazji strzeleckich, utrzymywał się remis 0:0.

Wyraźną przewagę biało-czerwoni udokumentowali po przerwie dwoma trafieniami wychowanka Kolejorza, Dawida Kownackiego. Wynik spotkania ustalił Bartosz Kapustka.

90 minut spędził na placu gry Robert Gumny z Lecha Poznań. W drugiej połowie na boisku pojawił się wypożyczony aktualnie do Podbeskidzia Bielsko-Biała Paweł Tomczyk, a Kamil Jóźwiak tym razem nie otrzymał szansy na pokazanie swoich umiejętności.

W niedzielę kadra U-21 zmierzy się w sparingowym spotkaniu z Lechem. Mecz zostanie rozegrany w Grodzisku Wielkopolskim.

Gruzja - Polska 0:3 (0:0)

Polska: 1. Bartłomiej Drągowski - 15. Jakub Bartosz, 4. Mateusz Wieteska, 5. Paweł Bochniewicz, 20. Robert Gumny - 7. Szymon Żurkowski, 8. Jakub Piotrowski, 10. Sebastian Szymański (88, 18. Paweł Tomczyk), 17. Bartosz Kapustka (85, 6. Damian Rasak) - 9. Dawid Kownacki, 19. Oskar Zawada (66, 13. Karol Świderski)

Bramki: Dawid Kownacki 58 (k), 65, Bartosz Kapustka 71