Reklama

Były ośrodek policyjny w Kiekrzu w rękach POSiR: zobacz jak wygląda

Już wiadomo, że przekazany przez policję Poznaniowi były ośrodek policyjny w Kiekrzu, znajdzie się pod pieczą Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. Docelowo obiekt będzie ogólnodostępny.

We wtorek pisaliśmy o przejęciu przez Poznań byłego ośrodka policyjnego nad Jeziorem Kierskim. Na darowiznę zgodę wyraził wojewoda wielkopolski. Teren przy ulicy Chojnickiej 35 od sześciu lat stoi pusty. Na blisko 10 hektarach znajdują się m.in. sala sportowa (która jest w stosunkowo dobrym stanie), a także m.in. budynki noclegowe i boiska sportowe.

- Od początku września terenami po byłym ośrodku policyjnym w Kiekrzu gospodaruje Poznański Ośrodek Sportu i Rekreacji. Z końcem miesiąca prawo własności do tej nieruchomości przejmie Miasto Poznań, które zamierza przeznaczyć ją na cele sportowo-rekreacyjne, zadrzewienie i nasadzenia zieleni. Docelowo zostanie zapewniony publiczny dostęp do Jeziora Kierskiego dla celów rekreacyjnych - zapewnia Hanna Surma, rzeczniczka Urzędu Miasta.

Jak ten teren będzie wyglądać w przyszłości? Opracowaniem koncepcji zajmie się specjalnie do tego powołany zespół. Ma on współpracować m.in. ze społecznością lokalną i miejskimi jednostkami. Oczywiście koncepcja musi się wpisywać w miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu.

- Obiekty znajdujące się na obszarze nieruchomości są w bardzo słabym stanie technicznym. Pełne wykorzystanie terenów po byłym ośrodku policyjnym zajmie kilka lat, przy udziale znacznych nakładów finansowych - dodaje Surma.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
6℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
62.94 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro