Reklama
Reklama

Chwaliszewo: były na liście "najpiękniejszych schodów świata". Dziś wymagają naprawy

Tak dziś wyglądają schody | fot. Andrzej Rataj
Tak dziś wyglądają schody | fot. Andrzej Rataj

Zaczęły zdobić nadwarciańskie tereny w 2014 roku, a rok później jeden z portali umieścił je na liście "najpiękniejszych schodów świata". Dziś "schody - kredki" zamiast dodawać uroku okolicy, szpecą ją.

Schody prowadzące nad Wartę na Chwaliszewie zyskały nowe oblicze w 2014 roku dzięki stowarzyszeniu Ulepsz Poznań. Wymalowano je w kredki. W lutym 2015 roku nasze kolorowe schody zostały docenione. Znalazły się w rankingu najpiękniejszych schodów świata portalu fly4free.pl.

Dziś jednak nie przypominają atrakcji wzbudzającej pozytywne emocje. Radny Andrzej Rataj domaga się naprawy schodów, które po prostu "straszą". - Są uszkodzone, zaniedbane i zabrudzone. Wskazana byłaby naprawa i wyczyszczenie schodów oraz odnowienie rysunków, a następnie stała i regularna opieka ze strony właściwej jednostki miejskiej - tłumaczy w interpelacji do prezydenta Poznania.

Osiedlowi radni ze Starego Miasta od dawna próbują doprowadzić do remontu schodów. Jak dotąd - bezskutecznie. - Z odpowiedzi właściwej jednostki miejskiej wynika, że to Rada Osiedla Stare Miasto powinna przejąć tę budowlę w administrowanie i w ramach swoich obowiązków powinna dokonywać bieżących remontów i napraw - dodaje.

Rataj zauważa, że osiedlowi radni swoją funkcję pełnią społecznie i nie mają możliwości, by zająć się schodami we właściwym zakresie. Radny chce, by schody trafiły pod pieczę miejskiej jednostki, która zajęłaby się utrzymaniem.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
2.6 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
7.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro