Reklama
Reklama

Ostatni weekend wakacji: kiedy znowu wolne?

Choć mamy 1 września, uczniowie wrócą do szkół dopiero w poniedziałek. Przed nami więc ostatni weekend wakacji. Niektórzy jednak już zastanawiają się, kiedy będzie można odpocząć od nauki.

Poniedziałek to dla tysięcy uczniów i nauczycieli w Wielkopolsce pierwszy dzień nowego roku szkolnego. Roku nowości - po likwidacji gimnazjów uczniowie ubiegłorocznych szóstych klas pozostaną w szkołach podstawowych, gdzie będą kontynuować edukację.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Choć nauka jeszcze się nie zaczęła, niektórzy już planują kolejne wolne dni. Rok szkolny potrwa do 22 czerwca 2018 roku, ale dni wolne od szkoły znajdziemy w kalendarzu już wcześniej. Pierwszy "nadprogramowy" dzień wolny dopiero w listopadzie. W tym roku Wszystkich Świętych przypada w środę, a tym samym na przełomie października i listopada uczniowie będą mieć kilka dni wolnych (poza 1 listopada dyrekcja szkoły może wyznaczyć dni wolne także w okolicy tego święta). Święto Niepodległości (11 listopada) przypada natomiast w niedzielę - dnia wolnego od nauki nie będzie.

Dłuższa przerwa od nauki czeka uczniów w związku z Bożym Narodzeniem. Ostatni raz pójdą do szkoły 22 grudnia (piątek), a wrócą do niej dopiero 2 stycznia (wtorek). W sobotę, 6 stycznia, przypada święto Trzech Króli. Tym razem dodatkowego wolnego od szkoły nie będzie.

Ferie zimowe w Wielkopolsce rozpoczną się 10 lutego i potrwają do 25 lutego. W tym roku szkolnym Wielkopolska, wraz z województwami lubuskim, kujawsko-pomorskim, małopolskim i świętokrzyskim, będzie jako ostatnia w Polsce cieszyć się feriami zimowymi. Świąteczna przerwa w szkołach w ramach Wielkanocy potrwa od 29 marca do 3 kwietnia. Następnie długi majowy weekend, który prawdopodobnie w wielu szkołach będzie trwać nawet tydzień. 1 maja przypada we wtorek, a 3 w czwartek. Jeśli dyrekcja szkoły zdecyduje o dniach wolnych 30 kwietnia, a także 2 i 4 maja - uczniowie będą mieć wolne od 28 kwietnia do 6 maja.

Ostatni dzień wolny przed wakacjami to Boże Ciało, które w przyszłym roku przypada 31 maja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
28.86 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro