Reklama

Ostatni weekend wakacji: kiedy znowu wolne?

Choć mamy 1 września, uczniowie wrócą do szkół dopiero w poniedziałek. Przed nami więc ostatni weekend wakacji. Niektórzy jednak już zastanawiają się, kiedy będzie można odpocząć od nauki.

Poniedziałek to dla tysięcy uczniów i nauczycieli w Wielkopolsce pierwszy dzień nowego roku szkolnego. Roku nowości - po likwidacji gimnazjów uczniowie ubiegłorocznych szóstych klas pozostaną w szkołach podstawowych, gdzie będą kontynuować edukację.

Choć nauka jeszcze się nie zaczęła, niektórzy już planują kolejne wolne dni. Rok szkolny potrwa do 22 czerwca 2018 roku, ale dni wolne od szkoły znajdziemy w kalendarzu już wcześniej. Pierwszy "nadprogramowy" dzień wolny dopiero w listopadzie. W tym roku Wszystkich Świętych przypada w środę, a tym samym na przełomie października i listopada uczniowie będą mieć kilka dni wolnych (poza 1 listopada dyrekcja szkoły może wyznaczyć dni wolne także w okolicy tego święta). Święto Niepodległości (11 listopada) przypada natomiast w niedzielę - dnia wolnego od nauki nie będzie.

Dłuższa przerwa od nauki czeka uczniów w związku z Bożym Narodzeniem. Ostatni raz pójdą do szkoły 22 grudnia (piątek), a wrócą do niej dopiero 2 stycznia (wtorek). W sobotę, 6 stycznia, przypada święto Trzech Króli. Tym razem dodatkowego wolnego od szkoły nie będzie.

Ferie zimowe w Wielkopolsce rozpoczną się 10 lutego i potrwają do 25 lutego. W tym roku szkolnym Wielkopolska, wraz z województwami lubuskim, kujawsko-pomorskim, małopolskim i świętokrzyskim, będzie jako ostatnia w Polsce cieszyć się feriami zimowymi. Świąteczna przerwa w szkołach w ramach Wielkanocy potrwa od 29 marca do 3 kwietnia. Następnie długi majowy weekend, który prawdopodobnie w wielu szkołach będzie trwać nawet tydzień. 1 maja przypada we wtorek, a 3 w czwartek. Jeśli dyrekcja szkoły zdecyduje o dniach wolnych 30 kwietnia, a także 2 i 4 maja - uczniowie będą mieć wolne od 28 kwietnia do 6 maja.

Ostatni dzień wolny przed wakacjami to Boże Ciało, które w przyszłym roku przypada 31 maja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
16℃
Poziom opadów:
11.5 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro