Reklama
Reklama

Rozpoczęła się budowa osiedla PTBS na Strzeszynie

fot. UMP
fot. UMP

Na poznańskim Strzeszynie rozpoczęła się dziś budowa osiedla PTBS. Na terenie pomiędzy Literacką, Koszalińską oraz Żołnierzy Wyklętych ma powstać 1100 mieszkań.

Na nowym osiedlu PTBS powstaną mieszkania w klasycznym najmie TBS oraz nowym programie "Najem z dojściem do własności" - Budowa lokali z opcją dojścia do własności to jedno z nowych rozwiązań naszej polityki mieszkaniowej, które mają pomóc sprostać potrzebom lokalowym mieszkańców Poznania. Takich ofert na naszym rynku jeszcze nie było - przekonuje Tomasz Lewandowski, zastępca prezydenta Miasta Poznania. Nowy program cieszy się ogromną popularnością, a w trakcie pierwszego naboru do spółki wpłynęło około 700 wniosków.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

W rozpoczętym dziś etapie powstanie 357 mieszkań. W większości będą to mieszkania dwupokojowe, ale powstaną też kawalerki oraz mieszkania trzypokojowe. Nowe osiedle będzie całkowicie zintegrowane z dotychczasową zabudową Strzeszyna - Pomimo braku przychylności ze strony Rady Osiedla Strzeszyn dla naszej inwestycji, już podczas projektowania osiedla uwzględniliśmy większość oczekiwań i postulatów wysuniętych w trakcie prowadzonych z RO Strzeszyn rozmów - podkreśla Andrzej Konieczny, prezes PTBS i dodaje - Ponadto czynnie wspieramy działania Rady na rzecz rozwoju infrastruktury technicznej, komunikacyjnej i oświatowej w tej części Poznania.

Zakończenie rozpoczętego dziś etapu inwestycji zaplanowane jest na czwarty kwartał przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
34.41 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro