Reklama

Królowej Jadwigi: po dwóch miesiącach pojawiły się tu tramwaje. Testowo

fot. Tomasz Owczarczak

W czwartek na ulicy Królowej Jadwigi i Strzeleckiej, po długiej przerwie, pojawiły się tramwaje. To testy przed przywróceniem ruchu tramwajowego w tym rejonie.

Tramwaje wrócą na ulicę Królowej Jadwigi w niedzielę, 3 września. Tego samego dnia znikną z ulicy Święty Marcin. Dziś odbywają się przejazdy testowe na Królowej Jadwigi i Strzeleckiej. - Mieliśmy małe problemy na ulicy Strzeleckiej, bo mieszkańcy sobie poparkowali samochody tak, że tramwaj nie mógł przejechać. Ale sytuacja jest już opanowana. Trasami muszą przejechać tramwaje wszystkich typów i właśnie się to odbywa - mówi dyżurny Nadzoru Ruchu MPK.

Szukasz zawodu z przyszłością? Chcesz poznać ciekawych ludzi? Zapisz się na studia na kierunku Kosmetologia lub Dietetyka.
REKLAMA


Przypominamy, że zmiany w kursowaniu tramwajów zajdą w najbliższą niedzielę. Od 3 września ponownie kursować będą tramwaje na liniach 6, 12 i 18 - ulica Królowej Jadwigi będzie w całości dostępna dla tramwajów. Zlikwidowana zostanie linia autobusowa T6. Od 4 września wrócą tu natomiast kursy linii nr 3.

O zmianach w kursowaniu tramwajów ze względu na przebudowę ulicy Święty Marcin piszemy TUTAJ.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

12℃
3℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
2.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro