Reklama
Reklama

Rudnicze: do uszkodzonej kamienicy wracają pierwsi lokatorzy

W połowie lipca w jednej z remontowanych kamienic przy ulicy Rudnicze doszło do częściowego zawalenia się ściany. Mieszkańców ewakuowano. Dziś pierwsi lokatorzy wracają do mieszkań w budynku, choć remont nie został przeprowadzony.

Jedną z pierwszych osób, które już wróciły do kamienicy, jest Maria Majchrzak, która przez ostatnie tygodnie mieszkała w hotelu. - Na swoim lepiej, ale jest strach tu mieszkać - mówi. W połowie lipca doszło tu do katastrofy budowlanej - zawaliła się jedna ze ścian, odsłonięta została m.in. piwnica i jedna z wyższych kondygnacji.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA


Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego potwierdza, że pozwolił na to, by część lokatorów wróciła do mieszkań. Otrzymał bowiem nowe informacje o stanie budynku. - Z protokołu wynika, że ta część budynku, która nie została uszkodzona, może być bezpiecznie użytkowana - mówi Paweł Łukaszewski, PINB. Część rodzin obawia się jednak powrotu do swoich mieszkań. - Sytuacja nie budzi zadowolenia u rodzin, ponieważ trzy rodziny wracają, a trzy rodziny prowadzą rozmowy z właścicielem budynku - wyjaśnia Lidia Leońska z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Współwłaścicielka obiektu deklaruje, że chce jak najszybciej naprawić zniszczenia w budynku, ale nie wiadomo kiedy konkretnie to nastąpi.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

3℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
53.34 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro